Hepsi ‘ünlü ve sabıkalı’


Şarkıcı Justin Timberlake, alkollü araç kullanma suçuyla gözaltına alındı. Timberlake’in sabıka kaydı için çekilen fotoğraf akıllara diğer Hollywood ünlülerinin benzer fotoğraflarını getirdi.

Robert Downey Jr.: Iron Man rolü ile hafızalara kazınan aktör Robert Downey Jr. günümüzde Hollywood tarihinin en çok kazanan yıldızlarından biri olmasına rağmen, uyuşturucu ve alkol bağımlılığıyla mücadele ederek sektörde zorlu birkaç yıl geçirdi.

1996’dan 2001’e kadar, Oscar ödüllü oyuncu birkaç kez tutuklandı; bunlardan biri uyuşturucu madde, diğeri ruhsatsız silah bulundurmaktı.

1997 yılında defalarca yapılan uyuşturucu testlerini kaçırdıktan sonra şartlı tahliyeyi ihlal ettiği gerekçesiyle 180 gün hapis cezasına çarptırıldı ancak başka bir mahkumla kavga ederken yakalandı.

Aktör, 1999 yılında Kaliforniya Madde Bağımlılığı Tedavi Tesisi ve Eyalet Hapishanesine nakledilirken, artık ikonik hale gelen bu sabıka fotoğrafıyla, bu kez uyuşturucu tedavisi görerek bir yıl daha hapiste kaldı.

Lindsay Lohan:

Mayıs 2007’de, alkollü araç kullanmaktan (DUI) tutuklandı ve 45 günlük bir tedavi programına girmesine rağmen, birkaç hafta sonra yüklü miktarda kokain bulundurmak ve ehliyetsiz araç kullanmaktan tekrar tutuklandı.

Mayıs 2010’da, Cannes Film Festivali’nde bir filmin tanıtımını yapmak için seyahat ederken, Lindsay mahkeme tarihini kaçırdı ve kefaletle serbest bırakılmadan önce tutuklanması için mahkeme emri çıkarıldı.

2011 yılında bir kuyumcudan kolye çalmaktan tekrar tutuklandı ve ertesi yıl kaza yerinden kaçtığı şüphesiyle beşinci kez hapishane hücresine konuldu.

Lindsay’in altıncı – ve umarız son – sabıka fotoğrafı Kasım 2012’de Lindsay’nin New York’taki bir gece kulübünde bir kadına saldırdığı iddiasıyla tutuklandığı ancak hakkında dava açılmadığı sırada geldi.

Khloe Kardashian: 2007 yılında alkollü araç kullanmaktan tutuklanmıştı; tutuklanma sonrası fotoğrafta, yasalara uymamasına rağmen yoğun makyajlı görülüyordu.

İlk başta toplum hizmetine mahkum edilmiş ve bir alkol tedavi programını tamamlaması gereirken yıldız, daha sonra hakimin şartlarını yerine getirmediği için 30 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sadece üç saat görev yaptı.

Justin Bieber: Baba olmak için gün sayan Bieber 2014 yılında alkollü araç kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Polis raporu, Justin’in kısa mesafe yarışı yaptığını ve memur onu durdurduğunda pop yıldızının nefesinin alkol koktuğunu ve gözlerinin kan çanağına döndüğünü anlatıyor.

O günün ilerleyen saatlerinde Justin’in 2.500 dolarlık kefaleti ödendi ve şarkıcı hapisten çıktı.

Mick Jagger: Hollywood’un ünlülerin en eski sabıka fotoğraflarından biri Mick Jagger’a ait; 1967 yılında amfetamin bulundurma suçuyla Sussex’te tutuklanmıştı.

O sırada Rolling Stones’un hit yapımcısı, evinde esrar içmesine izin veren grup arkadaşı Keith Richards’la birlikteydi.

İkisi de suçlu bulundu ve sırasıyla üç ay ve bir yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak cezalarına itiraz ettiler ve cezalar bozuldu.

Paris Hilton: Varis, ilk olarak 2006 yılında alkollü araç kullandığını, ehliyetini askıya aldığını tespit ettiğinde tutuklandı ve geçersiz bir ehliyetle araç kullanmaya devam ettiği için birçok kez kenara çekildi.

2010 yılında Paris, erkek arkadaşı Cy Waits ile araçta esrar ve kokain bulundurmakla suçlandı ve bu da ikinci sabıka fotoğrafına yol açtı.

Yıldız, uyuşturucu bulundurmak ve bir memuru engellemekten suçlu bulundu ve bir yıl denetimli serbestlik, para cezası ve kamu hizmeti cezasına çarptırıldı.

Paris, 2007’de denetimli serbestliğin ihlali nedeniyle parmaklıklar ardında hapis yattı, ancak 23 gün sonra iyi halden serbest bırakıldı.

Shia LeBouf: Son yıllarda Shia, sorunlu davranışları sayesinde düzenli olarak manşetlere çıktı; yıldızın kendisi, ilki dokuz yaşındayken hırsızlık suçundan olmak üzere beş kez hapsedildiğini iddia etti.

2007 yılında Chicago, Illinois’de haneye tecavüz nedeniyle tutuklandı ve gülümseyen bir sabıka fotoğrafı çekildi.

İddiaya göre yıldız, alkollüyken bir gecede birçok kez Walgreens’i ziyaret etti ve güvenliğin birkaç talebi üzerine ayrılmayı reddetti. Kendisine yönelik suçlamalar daha sonra düşürüldü.

Keanu Reeves: John Wick ve The Matrix sayesinde Hollywood’un en büyük isimlerinden biri olmadan önce Keanu Reeves, 1993 yılında alkollü araç kullanma suçuyla tutuklanmıştı.

Keanu’nun alkollü araç kullandığını itiraf ettiği ve suçlanmadığı bildirilmişti.

Nick Nolte: Aktör Nolte, 2002 yılında Malibu’da alkollü araç kullanmaktan ve bir ilaç etkisi altında olduğu için uyuşturucu kullanma suçlamasıyla tutuklandı.

Yıldızın renkli bir Hawaii gömleği giydiği çılgın saçlı sabıka fotoğrafı, Hollywood tarihinin olmazsa olmazlarından biri.

Nick, alkollü araç kullanma suçlamalarına karşı hiçbir itirazda bulunmadı ve üç yıl denetimli serbestlik verildi ve alkol ve uyuşturucu danışmanlığı alması şartı koyuldu.

Bruno Mars: Ünlü şarkıcı 2010 yılında, şöhretinin zirvesindeyken, gerçek adı Peter Gene Hernandez olan Bruno, Las Vegas, Nevada’daki Hard Rock Hotel & Casino’nun banyosunda ağır kokain bulundurma suçundan tutuklandı ve neşeli bir vesikalık fotoğraf için poz verdi.

Bruno, 2,6 gram kokain bulundurma suçunu kabul etti ve yaptığı savunma anlaşması uyarınca, 2.000 dolar para cezası ödedikten ve 200 saatlik toplum hizmetini ve sekiz saatlik uyuşturucu danışmanlığını tamamladıktan sonra suçlamalar düşürüldü.

Mars tutuklanmayla ilgili olarak 2013 yılında GQ Dergisi’ne şunları söyledi: ‘Gençtim dostum! Lanet Vegas’taydım. Düşünmüyordum.

‘Bana 1 numaralı plak verildi ve ben aptalca işler yapıyorum.’

Bonus: Donald Trump

Yıllardır devam eden ‘sus payı’ davası sonrası ABD eski başkanı ve yeni başkan adayı Trump’ın sabıka fotoğrafı kısa sürede sosyal medyada viral hale geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir